9 Ağustos 2011 Salı

İDAKÖY ÇİFTLİK EVİ... KAZDAĞLARI

 Burası Edremit'in "Güre Beldesi"ne bağlı "Çamlıbel Köyü"nde bir yer.Uzun anlatışıma bakmayın ulaşım oldukça kolay.Kazdağları'nın yamacında ve inanılmaz deniz manzaraları var.Öylesine huzur dolu bir yer ki,insanda resmen bağımlılık yapıyor.Dönmek istemiyorsunuz geldiğiniz yere..Biz geçen eylül ayında bir kaç günlüğüne gelmiştik buraya.Ve o tarihten bu yana sıklıkla adlarını anıp kendi aramızda,ardından dayanamayıp 3 gün önce 20 günlük bi tatil için yine geldik.Ve iyi ki gelmişiz...
 5 odalı bir tesis,özellikle şu çılgın kampanyaları olan otellerdeki karmaşayı düşününce insan nasıl sakin bi yer olduğunu daha iyi anlıyor.Temizlik konusu çok iyi öncelikle belirtmek isterim.Gösterişsiz ama karakterli bi dekorasyonları var.İhtiyacınız olan bir çok şey düşünülmüş ama abartılmamış.Salonlarında bir sürü kitap ve müzik cd'leri var.Hepsini kullanmanız mümkün.
Şirin bir verandaları var,kapalı kısmı ayrı ve çok hoş bi alan..Manzaraları süper..Mutfakta "Nagihan Hanım" gerçekten harikalar yaratıyor.( bu kısmını abartmıorum kesinlikle)
Ayrıca  bölgenin dokusuyla ilgili zengin bir birikime sahip,aynı  zamanda oldukça entellektüel bir  yazar olan sahibi İskender Bey ve onun zarif eşi Sema Hanım sizinle yakından ilgileniyorlar..
2 yorum:

  1. Selam,
    Bende aşığım kaz dağlarına. Havası gezilecek yerleri inanılmaz. Müthiş yerler gezmediğim yerlerinden biri burası anlaşılan. Bizde haftaya oralarda olacağız. Sen şimdiden süper valla. Bol bol dinlen ki bize enerjiyle dönebilesin. :)

    YanıtlaSil
  2. ewet canım biz 26 agustos 'a kadar buradayız.gelirsen beklerim ugra burayada tanışmış oluruz hem. :)

    YanıtlaSil

SÖYLEDİKLERİNZ COK ÖNEMLİ BENİM İÇİN...